איתור רטיבות

צילום צנרת, צילום קווי ביוב

כאשר יש רטיבות בקירות הבית, או לחלופין מתחת למרצפות. הבעיה עשויה מאוד מהר להסב לנזקים ניכרים. לא קיים שום תרחיש שמצדיק קיומה של רטיבות בקירות, באופן הזה שאתם חייבים לנקוט בפעולה לאלתר. פעולה אשר תביא לכדי האיתור ואף הייבוש של הרטיבות. לא כל בעיה בצנרת ניתנת למניעה. תחזוקה נכונה של הצנרת, לא משנה עד כמה שהיא טובה, עשויה להיתקל בכל מיני הצפות. כמו גם סתימות. באם אתם דרים במבנה מגורים משותף, שמא תיקלעו לסיטואציות שלאורן תסבלו מנזקים של רטיבות. רטיבות בשל בעיה בצנרת של השכנים שלכם. או בשל בעיה בצנרת של הבניין המשותף. בתרחישים כאלו, מי שאמון על תשלום הטיפול בבעיה הינו מי שהצנרת בבעלותו.

איזה סימנים צריכים להניע אתכם להזמנה של איתור רטיבות?

קצרה היריעה מלהכיל את כל הסימנים המחשידים, שיביאו אתכם לכדי הזמנה של שירותים של איתור רטיבות. נמנה כמה מהם לפניכם –

  • כאשר מבחינים בסימנים של פטריות, או של טחב. כאשר הסימנים הללו גלויים, אין כל בעיה לבצע איתור מידי שלהם. אך ישנם מצבים, שבהם הסימנים נמצאים בחלל, שלא מוסתר באמצעות חיפויי קיר. לרבות זכוכית אטומה.
  • כאשר בודקים את שעון צריכת המים. בדיקה נכונה של שעון צריכת המים, כרוכה בכיבוי כל מכשירי החשמל, אשר קשורים למים. כמו כן, יש לוודא, כי סגרתם מבעוד מועד את כל הברזים. כעת מגיע שלב בדיקת שעון המים. במידה וראיתם כי שעון המים לא חדל מלהסתובב, אף שכל הברזים סגורים. כ אז הדבר מורה על רטיבות. מצב זה בהחלט מצריך חיוג מהיר לאינסטלטור, על מנת שיאתר את מקור הרטיבות.
  • עליכם לעקוב אחרי חשבון החשמל בביתכם. במידה ויש סטייה קיצונית בחשבונות המים הקבועים שלכם, זה הזמן להתחיל בהבנה כי יש לכם בעיה. ברם, עובדה זאת אינה מספקת. הדבר נובע מכך שלפעמים הסטייה בחשבון המים מוכיחה שיש רק בעיה קלה. עובדה שמוכיחה, כי יש בסך הכול רטיבות מינורית. אך בכל מקרה חייבים לטפל בה, כדי שלא תגדל. וגם שלא תסב לנזק בתשתיות הנכס שלכם.
  • כאשר מעל גבי הפאנלים מבחינים בקילופים בקיר. זה לא קשה לזהות אותם, בשל העובדה שלרוב הינם אין מתרחשים רק במקום אחד. כי אם הם מתפשטים בכל מיני נקודות בנכס. המונח המקצועי הוא "רטיבות קפילארית". על שום מה? ובכן, מדובר אודות רטיבות שכלואה מתחת למרצפות. רטיבות אשר מתאדה דרך הקיר, ומסבה לצבע להתנפח. והן לכך שהוא מתקלף אט אט.